sobota 24. května 2014

Izraelský ministr zahraničí Avigdor Liberman o teroru v Bruselu

Teroristický útok v židovském muzeu v Bruselu, při kterém byli zavražděni tři nevinní lidé, je důsledkem protiizraelského a antisemitského podněcování vyzývajícího k bojkotu Izraele a bojkotu Izraelských výrobků, různých akcí proti Izraeli, mezinárodních fórumů a automatické jednostranné protizraelské pozice.

V historii je mnoho různých forem antisemitismu, ale základ zůstává stále stejný - nenávist k Židům, jen proto, že jsou Židé, všude tam, kde jsou, bez ohledu na to, zda žijí v Jeruzalému, Tel Avivu, Arieli, Hebronu, Bruselu nebo na Marsu.

Proto akce, které jsou nazývány propalestinskými, stejně jako v těch temných dnech vyzývají k bojkotu židovského "zboží" a práce, jsou to agresivní akce proti jediné demokracii na blízkém východě, je to antisemitská aktivita, a ne legitimní politická diskuse o konfliktu, kterých je na světě mnoho a bez povšimnutí.

Nedávné události v Kansasu, a dnes večer v Bruselu jsou alarmujícím signálem varujícím před lidmi spěchajícími za všech okolností odsuzovat Izrael a porovnávat výstavbu domu pro rodinu v židovské zemi patřící našim předkům s teroristickými akcemi prováděnými s vražednou krutostí antižidovskými teroristy v Gaze, nebo v Bruselu.

Izraelský vynález způsobil rozruch ve světě

Malá izraelská společnost vyvinula zařízení pro spotřebitele, která mohou radikálně změnit náš vztah s okolním fyzickým světem - podobně jako osobní počítače prošly revolucí ve světě informací.

Nabízejí první na světě miniaturní molekulární skener na základě NIR-spektroskopie (blízké infračervené spektroskopie), který může okamžitě určit chemické složení všeho, co nás obklopuje.

Vývojáři Scio nazvali své zařízení "šestý smysl".
Novináři - "od Google pro hmotný svět" se vyjádřili takto :

Stejně jako Google umožňuje okamžitě dostat odpověď na jakoukoliv textovou otázku, Scio informuje o tom, z čeho je složeno vaše jídlo, oblečení, léky, jaké je složení vody, kterou pijete, vzduchu, který dýcháte - atd.
Zatímco takové technologie jsou k dispozici pouze v průmyslových laboratořích - Scio je nabízí veřejně.

Zařízení o hmotnosti 20 g ve velikosti, trochu větší než obvyklý USB-flash disk je připojeno k smartphonu - a pro chemickou analýzu specifických látek (potraviny, léky, nebo jinými prvky) vyžaduje specializované aplikace.

Projekt Scio způsobil rozruch na stránkách Kickstarter , během pouhých dvou týdnů téměř 9000 investorů vyjádřilo zájem investovat do něj celkem 1.960.000 dolarů.
Všichni chtějí okamžitě získat zázračnou hračku - jako například v této reklamě:

V sérii zkoušebního prodeje Scio Kickstarter nabídl celkem 300 kousků, každý za 148 dolarů a všech 300 jednotek bylo okamžitě rozprodáno.
Nyní je Scio k dispozici za 199 dolarů.
Vývojáři slibují zahájit prodej zařízení v lednu 2015.

sobota 3. května 2014

David Fábri perlí

Po delší době zas reaguji na nepovedené interview z kosher portálu :

http://www.shekel.cz/31861/interview-s-tamarou-moyzes#comment-15498

Všem krásný sobotní podvečer.
Napsali jste toho tady tolik, že již ani nevím, na co reagovat a na co ne.
Zkusím to tedy postupně jednoduchou řečí bez velkolepých cizích výrazů s trpělivostí, aby tomu každý porozuměl.

Vážená Tamara Moyzes - Tematicky se zabývá zejména postavením menšin,  xenofobií, rasismem, nacionalismem, queer tématikou a konfliktem na Blízkém východě.

Již jen to, jak se Tamara prezentuje, svědčí o jistých předsudcích, předpojatosti a chybějící objektivitě posuzování.
K té objektivitě se ještě vrátím i v sovislosti s Vámi Davide Fábry.

Zabývat se určitou tématikou tedy jen z určitého pohledu hlediska v souvislosti s určitým konfliktem je tragická chyba, chybějí vám totiž zásadní fakta osvětlující celé oblasti celku.
Tím chci říci, že ne kdokoliv, kdo nemá rád islám, musí být zákonitě islamofob, stejně tak jako když někdo kritizuje Izrael nemusí být antisemita. Když někdo není spokojen s chováním určité menšiny, např. té romské, neznamená to, že musí být fašista. To je individuální stav každého člověka a je důležité posuzovat podle reálného stavu a ne nálepkovat.

Tamara psala o nenávisti k Romům. Odkud se podle vás vzala, když před tím, jak tvrdí Tamara, vycházeli dobře?

Davide, Vaše otázka je nerelevantní, není to interview, ale neprofesionální propagandistický útok, který podněcuje nenávist menšiny proti většině!

Vy se ptáte, jestli by na tom byli Romové v době finančního vzestupu lépe. To je velmi nejasná otázka, kterou může každý pochopit, jak se mu zachce. Čí finanční vzestup jste měl na mysli? Čechů, Romů, státu?
Pokud státu, pak je to otázka zbytečná, protože stát je víceméně ve finačním vzestupu již od 90tých let a nezdá se, že by to nějak pozitivně ovlivnilo romskou menšinu.

Dále se ptáte, jestli by v případě první nerelevantní otázce bylo pozitivum - všimněte si, že druhou část otázky stavíte na základě té první části, která je nereálná. To je jako stavět dům v bažinách a ptát se jestli bude pevně stát, protože jste přesvědčen, že jste udělal pevné základy, nehledě na to, že jste do betonu zapoměl zamíchat maltu -

Tak tedy ptáte se, jestli by se na ně na ty Romy nesváděla vina za neúspěch naší země.

Co je tohle za otázku? O jakém neúspěchu tady hovoříte? mohl byste upřesnit?
A kdo svádí vinu za neznámý neůspěch na Romy? Mohl byste jmenovat?

Pane formánek,  Velička, Shuvani - Někdo z vás svádí nějaký neúspěch naší země na Romskou menšinu??
Něco mi uniklo???

Já diskutuji s lidmi dost často, sleduji i různé sociální sítě, a v obrovské většině případů jsem se nesetkal s tím, že by někdo sváděl nějaký neůspěch země na Romy. Na Rusy ano, na sionisty neboli Židy ano, na USA ano, na EU ano, ale na Romy ne, většinou vidím jen velkou nespokojenost s chováním romské menšiny, lidé se jich bojí - ne bezdůvodně, často se jich štítí - ne bezdůvodně, nedůvěřují jim - ne bezdůvodně.

Vy tady vlastně lidem navazujete myšlenku, že špatné chování odůvodněno špatnou finanční stránkou je omluvitelné! To je zásadní omyl!

Vaše otázka měla znít takto:
Co myslíte Tamaro, je možné, že Romové pochopí, že musí změnit svůj styl života, aby se jejich situace zlepšila? Co byl měl nebo neměl udělat každý z majoritní společnosti, aby to romská menšina pochopila? A za jak dlouho si romská mešina získá důvěru u majoritní společnosti v případě, že projeví snahu o změnu k lepšímu?

V případě Vaší otázky se jedná Davide ne o interview ale o populistické plkání.

A co se týká odpovědi Tamary:

přesto, že se Evropská Unie snažila Romy takzvaně integrovat do společnosti, mnoho intelektuálů těmto projektům nevěří, protože nenávist vůči Romům je až příliš velká.

Tady jste na omylu Tamaro. Intelektuálové těmto projektům nevěří ne protože nenávist vůči Romům je příliš velká, ale protože se jedná o populistické nereálné finance cucající projekty, které nic neřeší a propast jen prohlubují.
A víte proč? Protože jsou stavěny na stejně nereálných otázkách jako mnou výše uvedené Davidovy otázky.

Na duhou otázku i odpověď nemám námitky. Otázka je správná a odpověď pravdivá a upřímná.

A co se týká Romea.cz to je tedy drsné. Pokud tak velká a vlivná společnost jako je BBC přebírá informace přímo od Romea, pak je to smutné.  Pukud chce být zpravodajství opravdu objektivní a má zájem informovat, mělo by to dělat prostřednictvím svých novinářů a ne papouškováním. To pak není důvěryhodné zpravodajství ale obyčejný papoušek.

Co se týká Okamury, může jít jako první průkopník ;-)

CvČrn nemá nic společného s nesnášenlivostí Čechů k cizincům. Nebyla to žádná parodie ale výbuchy vzteku lidí, kteří nejsou ochotni přijímat kritiku a argumentovat. Byla to snaha zesměšnit lidi kteří mají oprávněné obavy o budocnost svobody ve své rodné zemi. Nebylo to nic jiného než bezmocné kopání kolem sebe.
A pokud se toho Tamara zůčastnila, byla zneužita jako užitečná idiotka.

Skupina IvČrn na facebooku se této ničím nepodobá.
A všmněte si Davide, že tady se Vaše interview zase proměnilo ve vnucování Vašeho osobního mylného názoru. Tady jste se již ani neobtěžoval formulovat otázku.

Skupina IvČrn je skupina která která je proti propagaci a rozšiřování islámu v Čr.
Motivem této skupiny je obrana demokratikých hodnot, práv člověka a svobody. Jelikož jsou tyto hodnoty pro islám neznámou, těmito hodnotami muslimové pohrdají a snaží se světu vnutit své vlastní hodnoty, které nejsou v souladu s demokratickým myšlením, mají lidé v Čr. oprávněné obavy, že v budoucnosti ztratí svá privilegia i bezpečnost, a proto založili skupinu která nechce islám ve své zemi.

Bohužel jsou ale mezi lidmi přispívajícími do těchto skupin i skuteční náckové, antisemité a xenofobové. Jsou mezi nimi i lidé, jejichž cíle jsou trochu odlišné, například propagují křesťanství jako alternativu apod.

Chtěl bych tímto zároveň poprosit pana Veličku a ty, kdo tu skupinu moderují, aby byli více věcní a netolerovali xenofobní a antisemitské a rasistické výroky některých jedinců. Ti totiž také škodí vám a celé zemi.

Na otázku, jak vnikla fotografie s Arafatem Tamara v podstatě neodpověděla. Diplomaticky se vykroutila.
A co se týká oblečení, to z nikoho jistě nedělá ani muslima ani žida.
Pokud se člověk musí převlékat aby byl akceptován, to pak není mutikultura ale mutipřetvářka a multidivadlo pro multinavní diváky.

A ještě jen k nezávislému palestinskému státu:

Pokud si Tamara myslí, že tím něco změní k lepšímu, pak staví opět na nereálných základech.
Palestinští Arabové jasně říkají, že nepřestanou s terorem, dokud "neosvobodí" celou Palestinu!!
Celá Palestina, to znamená i celý Izrael a možná i Joránsko. To znamená, že na checkpointech - přechodech se nic nezmění, dokud bude existovat stát Israel.

Většina Izraelců jsou hrdí na svou státní příslušnost

Podle průzkumu veřejného mínění provedeného v Izraeli ústavem "Pannelz".

85% jsou hrdí, že jsou Izraelci. 

Průzkumu se zúčastnilo 503 lidí, včetně izraelských Arabů.
66% uvedlo, že se domnívají, že Izrael je dobré místo k životu.
75% přiznalo, že bude věšet národní vlajky na Den nezávislosti. 89% uvedlo, že znají slova národní hymny "Hatikva". 
84% uvedlo, že se ztotožňují se slovy hymny.
Podle 41% v příštím desetiletí, se bude situace Izraele zlepšovat.
21% věří, že zůstane beze změny. 
25% uvedlo, že bude horší.

Na otázkou "Co vás nejvíce drží v Izraeli?"
42% odpovědělo "rodina"
24% - "historie",
9% - "nezávislost"
a 15% - ". Bible"

Zdroj: http://9tv.co.il/news/2014/05/02/174663.html

Oblíbené příspěvky